آشنایی با Maverick

بر روی گوشی خود یک نرم افزار می خواهید که با جی پی اس کار کند و شما را بر روی نقشه ها نشان دهد؟ موقعیت شما را بیابد و نقشه های آن به صورت آفلاین قابل نصب باشند؟ بتوانید مسیرهای پیموده شده را بر روی آن ذخیره کنید؟ تصاویر گرفته شده را ژئوتگ کنید؟ نیازی به اینترنت نداشته باشید؟ تصاویر ماهواره ای را نیز به شما نشان دهد؟ نرم افزاری که به شما معرفی می کنیم همان است که شما می خواهید.

یکی از قدرتمندترین و بهترین برنامه مسیر یابی و GPS در اندروید، برنامه Maverick می‌باشد که امکانات و قابلیت‌های مناسبی در اختیار کاربر قرار می دهد، برنامه Google Map برنامه مناسب و قوی گوگل در ضمینه نقشه و GPS است و نرم افزاری قوی دارد اما بعضی قابلیت‌ها در آن وجود ندارد. برای مثال برای علامت گذاری و مشخص کردن یک محل برای مراجعه و یا اهداف دیگر مراحل نچندان کاربر پسند دارد. قابلیت ترکینگ و نقشه آفلاین هم که در هر بروزرسانی بشدت تغییر کرده و سخت می شود، اما Maverick برنامه ای ایده آل از این لحاظ می باشد.

امکانات و قابلیت‌های Maverick :

 • امکان استفاده از نقشه آفلاین
 • محیط کاربر پسند
 • قطب نمای دیجیتال
 • ذخیره محل بر روی نقشه
 • ذخیره مسیر حرکت
 • قابلیت اشتراک گذاری محل با دوستان
 • اندازه گیری فاصله
 • سرعت سنج
 • نمایش طول، عرض و ارتفاع
 • قابل استفاده در تبلت وگوشی
 • و …

 

1328110669_maverick-pro1

 

ثبت محل ( علامت گذاری محل مورد نظر روی نقشه)

در این برنامه مرکز تصویر با یک + نمایش داده می شود هر گاه شما بر روی علامت + سبز رنگ ابزار سمت راست و گزینه Add Way-point و یا با ابزار پایین پرچم سبز رنگ در پایین نقشه محل را ثبت می‌کنید، محل با نام Way-point با یک شماره نمایش داده می شود. شما با لمس کردن آن امکان ویرایش نام، مختصات، الصاق تصویر و گرفتن عکس، نوشتن توضیحات و همچنین اشتراک گذاشتن موقعیت را دارید.

Maverick-Pro-My-Location-550x880

این محل‌ها در مسیر   sdcard\maverick\Waypoints قرار می گیرند که شما می توانید از آنها پشتیبان بگیرید.

 

ترکینگ و ذخیره مسیر پیموده شده:

این قابلیت مسیر پیموده شده را در نقشه ذخیره می کند و نشان می دهد که از چه مسیری راه پیموده شده، مسافت طی شده، سرعت متوسط و زمان چقدر بوده است. برای این کار می‌توانید از گزینه Rec در نوار ابزار پایین برنامه  استفاده کنید و ذخیره را شروع کنید. با لمس مجدد عملیات ضبط قطع می شود.

جهت نمایش زمان و سرعت و جزئیات آن می توانید در نوار ابزار پایین بر روی شکل برنامه کلیک کنید تا جزئیات نمایش داده شود.

images

مسیر ذخیره جهت پشتیبان گیری sdcard\maverick\tracks می‌باشد.

یافتن محل،ترکینگ درنقشه:

با لمس آیکون دوربین دو چشمی‌ در نوار ابزار پایین برنامه، گزینه‌هایی جهت یافتن محل‌های ذخیره شده توسط کاربر، ترکینگ‌ها، جستجوی محل توسط گوگل، فیس بوک و ویکی پدیا نمایش داده می شود که با هر بخش می‌توانید محل را انتخاب کنید تا بر روی نقشه نمایان شود و با خطی از محل فعلی شما تا محل انتخاب شده ببینید، در قسمت پایین این بخش هم قابلایت جستجو وجود دارد.

 

images

نسخه های مختلف این نرم افزار را با توجه به نسخه ی اندروید خود بر روی گوش خود نصب کنید و از آن لذت ببرید. برای دریافت فایل های نقشه های آفلاین شهرهای مختلف ایران کافی است گشتی در اینترنت بزنید. سایت های معتبر دانلود ایرانی این نرم افزار را به همراه نقشه های آفلاین آن در اختیار شما قرار خواهند داد.

با این نرم افزار هرگز گم نمی شوید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید